moda

Dare to be different

10 października 2016

Inspirują Was czasem rzeczy? Dla mnie ubiór jest inspiracją i formą nie werbalnego przekazu, jaki możemy użyć, aby móc wywołać emocje, wrażenie. I nie mam tu na myśli przekazu, pt. pończochy, czy gorset, bo to by było zbyt proste. 😉 Strój i sposób, w jaki go nosimy, mogą opowiedzieć o nas historię. Sama uwielbiam patrzeć na ludzi i podziwiać, jak świetnie dobrali do siebie look, a czasem zastanawiać się, jak zmieniliby się, gdyby wyrazili swój styl całkiem inaczej.

Ja na przykład uwielbiam mieszać style. Jak zastanowię się nad tym, to zgadzałoby się to z moja złożoną osobowością. 😉 W niej też jest mieszanka wielu cech, które często wydają się być sprzeczne i nie możliwe w połączeniu. Sama nawet mam z tą synergią czasem problem, ale już przeszło 33 lata jakoś to ogarniam. 😉 Od kiedy pamiętam lubiłam odważnie się ubierać i łamać stereotypy ciągnące się za kobietą, która:
a. jest wysoka – więc nie powinna nosić szpilek
b. jest niechuda – więc nie powinna nosić obcisłych ubrań i podkreślać swoich kształtów
od jakiegoś czasu c. – jest mamą, więc nie powinna ubierać się za odważnie

…a ponieważ dobrze się bawię, widząc czasem zdziwienie innych osób na moje świetne samopoczucie, to nie mogę sobie odmówić tej frajdy bycia sobą…a może po prostu bycia inną? Taki właśnie jest tytuł tego wpisu i do tego tekstu zainspirował mnie napis na zwykłej, sportowej bluzie z H&M za 39,90zł. 🙂 Dare to be different, czyli odważ się być inny. Każda z nas, nosząc taki napis na piersi, będzie opowiadać swoją własną, inną historię. Czasem ta inność to ogromna zaleta, a czasem powód do wycofania, kompleksów, ograniczeń. Chciałabym żeby coraz więcej kobiet odnajdywało w sobie tę odwagę każdego dnia.

Wracając do stylizacji… 😉 Idąc za mieszaniem stylów, chciałam połączyć kontrastujące materiały i zestawiłam tiulową, elegancką, zwiewną spódnicę ze zwykłą, sportową, bawełnianą bluzą. Total look szary, można nawet powiedzieć, że trochę nudny i zachowawczy, ale jak dla mnie z kolorowymi szpilkami i torbą, stworzył idealną całość. Jeśli śledzicie moje stylizacje, to już wiecie, że jestem monogamistką jeśli chodzi o torby i mam ich dosłownie kilka. Trudno mi jest dogodzić w tym zakresie, ale jak już znajdę właściwą, to jestem jej wierna aż do znudzenia (co można zauważyć we wpisach ;)). Moja nowa torba jest z Mobag.pl i rewelacyjnie wkomponowała się w jesienny klimat. Ma piękny, skórzany materiał imitujący wężową skórę oraz wykończona jest różową skórą w środku. Dwa poziomy rączek to już totalny hit, bo mogę ją nosić zarówno na ramieniu, jak i na przedramieniu.
***
First part of the post is always in Polish, then I’m trying to write some text in English, so forgive me that it is always so short. 😉 I’m trying to give you a brief story about the look but this time the story is even longer than the description of the stylization. 😉 What inspired me to focus on words, more than clothes is simple, casual sweatshirt from H&M, which cost me less than 10EUR. Claim Dare to be different may open so many stories about every woman who will wear it… Beeing different has an important meaning, specially from my perspective, as a plus size blogger . Since the very begining I am trying to encourage women who are following my blog, to dare to be themselves. It often mean being different, however we shall be proud of it and with courage and confidence, move forward everyday. The look is simple but what could be a better background for so important message…?

ks_20

ks_5

ks_7

ks_15

ks_16

ks_21

ks_23

ks_28fot. Katarzyna Kurzyńska

bluza H&M / spódnica Reserved (stara kolekcja)/ buty Marks and Spencer / bransoletki Minty Dot / torba Mobag.pl / mani SosnaStrachota / lokalizacja Strefa Restauracja & Bar

You Might Also Like

Brak komentarzy

Leave a Reply