moda

Zimowa moda

4 lutego 2021

Kiedyś zimowa moda kojarzyła mi się z monotonnymi ubraniami i szarością. Nie czułam, żeby to była pora roku, w której można jakoś szczególnie cieszyć się stylizacjami, ale może to też dlatego, że nie było dużego wyboru ubrań w większym rozmiarze. Dzisiaj moda plus size tak mocno się rozwinęła, że każda pora roku może stać się świetnym czasem na eksperymenty. Wystarczy tylko trochę poszukać, połączyć stare z nowym i do tego będę Was chciała zachęcić. 🙂

Osoby, które są tu ze mną od lat wiedzą, jak często piszę o minimaliźmie w szafie. Zachęcam do kupowania ubrań, które bedą nam pasować do wielu stylizacji oraz inwestowania w elementy garderoby, które będą z nami na wiele sezonów. Wyobraźcie sobie, że ten płaszcz mam już 6 lat i co sezon był hitem. 🙂 Chyba dopiero w tym roku dojrzeję do jego wymiany, ale nie wykluczone, że ponownie kupię kamelową sztukę w zamian. To są właśnie ponadczasowe modele, które nie starzeją się z upływającą modą i czasem.

Oprócz płaszcza, kolejną inwestycją na lata były buty UGG. Pomimo wielu skrajnych opinii na ich temat, uwielbiam je tak samo z każdym rokiem. 😉 Są dość drogie, ale bardzo ciepłe, miękkie, przyjemne przy noszeniu, a do tego wykonane z wysokiej jakości, naturalnych materiałów.

W sieciówkach również możecie znaleźć jakościowe ubrania i wybrać mądrze. Coraz więcej jest kolekcji, w których znajdziecie takie perełki, jak na przykład ten kapelusz z wełny z H&M. Sweter również jest z dodatkiem wełny i przyznam, że to chyba najcieplejszy model, jaki aktualnie posiadam.

I jeśli miałabym podsumować zimową modę, to chyba jej esencją są dla mnie dodatki, jak szale, rękawiczki, nakrycia główy, które można skompletować w niewielkim budżecie i wymieniać kolorystycznie. Od razu ma się wrażenie, jakby zmieniała się cała stylizacja, a podstawy takie, jak płaszcze, kurtki, buty, swetry mogą pozostać te same na wiele sezonów. 🙂

Fot. Aga Skowrońska

Kapelusz & Sweter H&M | Rękawiczki Szaleo
Płaszcz Reserved | Jeansy Allegro | Buty UGG

You Might Also Like

Brak komentarzy

Leave a Reply