moda

Kobiecość

9 marca 2019

Uwielbiam dostawać kwiaty 8 marca i nie doszukuję się w tym oznak seksizmu lub ignorancji dla walki o prawa kobiet, bądź symptomów dzielenia płci. Co nie oznacza, że nie zastanawiam się nad wieloma
socjologicznymi aspektami tego święta, gdy przemawia moja
racjonalna strona. Natomiast, gdy wchodzi ta emocjonalna strona, zaczynam sobie przypominać, jak ważne są w życiu symbole i jak wiele radości można sobie podarować takimi drobnymi gestami. Z kobiecością, jest trochę jak z feminizmem, czy body positive. Im bardziej zaczynasz szukać definicji, tym bardziej przestajesz ją rozumieć, przy okazji zaczynając dzielić ludzi na kategorie. A przecież nie o to chodzi, żeby dzielić, czy rozbijać, tylko budować i rozwijać, prawda? Dzisiaj powiem Wam nie tylko o stylizacji, ale też kilka słów o kobiecości.

Gdy myślę o kobiecości, kojarzy mi się z nią jakaś ciepła energia, ale też różnorodność, zmysłowość. Kobiecość jest bardzo nieoczywista, nie da się jej podsumować jednym zgrabnym zdaniem. Może to być uśmiech, może to być osobowość, a może też to być strój. Czasem można wyglądać niesamowicie kobieco w dresie, a czasem wcale, będąc w seksownej sukience. Dlaczego? Bo wszystko leży w naszej duszy, stąd wspomniałam na początku o energii, która obija nasze wewnętrzne światło na zewnątrz.

Dzisiaj prezentuję Wam właśnie taką , która ma wszystkie atrybuty zmysłowości i jestem pewna, że każda z Was czułaby się w niej fantastycznie. Po to jednak zaczęłam z tym trochę przydługim wstępem, aby zwrócić Waszą uwagę na detale. Tak jak torebka, charakterystyczna opaska, szpilki lub naszyjnik potrafią dodać klimatu stylizacji, tak Wasza osobowość jest tym, co nada klimat Waszej indywidualnej kobiecości. Dbajmy o te detale i o siebie tak samo od zewnątrz, jak i od środka.

Bądźmy silne, ale nie walką, tylko budowaniem i kształtujmy kolejne pokolenia mądrych kobiet. To wcale nie odrzucenie kwiatów na dzień kobiet sprawi, że staniemy się silniejsze, tylko każdy kolejny dzień i mały krok, jaki odważnie postawimy. Budowanie, to współpraca, reagowanie, działanie i możemy wnieść bardzo wiele dobrego mądrą kobiecością
w naszych domach, pracach, związkach, relacjach z dziećmi, przyjaciółmi, ale przede wszystkim w relacji ze sobą.

Link do sukienki TONO:

Fot. Katarzyna Kurzyńska

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Michalina 17 marca 2019 at 16:31

    Świetna sukienka i pięknie w niej wyglądasz 🙂 Pozdrawiam

    • Reply Fajnainiechuda 24 marca 2019 at 00:16

      Bardzo mi miło! <3 Pozdrawiam!

    Leave a Reply